XIV Festiwal Nauki

29.11.2016
XIV Festiwal Nauki

W tym roku już po raz czternasty w murach naszej szkoły odbył się  Festiwal Nauki. Na uczniów II LO czekały interesujące wykłady , prelekcje i liczne ciekawe prezentacje. 29  listopada o godzinie 11:00 pani dyrektor Linda Wisialska zainaugurowała uroczystość na szkolnym forum, przedstawiając tegorocznych prelegentów.

Mieliśmy okazję spotkać wykładowców uczelni z Poznania, Warszawy, Wrocławia i Konina. Każda klasa wzięła udział w dwóch prelekcjach o różnorodnej tematyce, m.in. z zakresu przedsiębiorczości, geografii, zdrowia i powracającego problemu dopalaczy, historii, fizyki, matematyki oraz wielu innych. Tematami prelekcji były na przykład "Nieznana Astana", "Jak zarobić mając 10 zł w portfelu, czyli inwestycje pełną gębą", "Intelektualna przygoda z robotami", czy "Żołnierze wyklęci i ich losy". Festiwal Nauki, jak co roku, dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń oraz nowej i różnorodnej wiedzy.

Uczniowie II LO z przyjemnością uczestniczyli w interesujących zajęciach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zechcieli przybliżyć nam naukowe zagadnienia w przyjemny i ciekawy sposób. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną, już piętnastą  edycję Festiwalu Nauki.

Koordynatorem tegorocznej edycji festiwalu były p. Anna Kaźmierczak i p. Olga Antkowiak.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego fascynującego wydarzenia.