Warsztaty z programowania

19.10.2016
Warsztaty z programowania
19 października klasy o profilu informatycznym naszej szkoły  (1a i 2a) wzięły udział w warsztatach dotyczących programowania. Zajęcia były prowadzone przez pracowników Akademii NASK, w formie wideoprezentacji  online. Pierwszy wykład dotyczył języka Scratch - "Zakoduj Twoją pierwszą grę komputerową w języku Scratch". Wprowadzenie i krótkie zapoznanie się z programem oraz jego możliwościami  było przedstawione jako krótki pokaz programowania prostej gry "boucing gear". Kolejny, nieco bardziej interaktywny, bo z użyciem własnych smartfonów, podejmował problematykę "Projektowania aplikacji dla każdego", w której uczniowe mogli sprawdzić sie w roli autora prostych aplikacji na smartfona. Przedsięwzięcie miało na celu poszerzenia wiedzy informatycznej w ramach Code Weeku.

Julia Sieńkowska, 1a
Manuela Walczak, 1a