Umowa partnerska

16.06.2016
Umowa partnerska

15 czerwca 2016 r. miało miejsce podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy naszą szkołą a Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, której głównym celem jest objęcie szkoły patronatem. W ramach popularyzacji etnologii i antropologii kulturowej szczegółowa współpraca obejmuje udział uczniów w wykładach akademickich w Instytucie, udział uczniów w wykładach w szkole i w warsztatach etnologicznych (fotografia etnograficzna, film etnograficzny, techniki prowadzenia badań terenowych) organizowanych w Instytucie i na terenie szkoły. W nadchodzącym roku szkolnym patronatem objęta zostanie klasa I e (geograficzno-historyczna) z planowanym przedmiotem uzupełniającym „Elementy antropologii kulturowej”.

W dniu podpisania umowy Instytut reprezentował prof. dr hab. Michał Buchowski – Dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu.

Umowa partnerska2
Umowa partnerska 3