Światowy Dzień Turystyki

Światowy Dzień Turystyki
27.09. jest obchodzony Światowy Dzień Turystyki, ustanowiony przez ONZ w 1979 roku, w tym roku świętowany w Rijadzie. Tegorocznym temat ŚDT to: „Tourism and green investments”
Z tej okazji w naszej szkole odbyły się wykłady dla uczniów klas: 1e, 1g, 2e, 2g, 3e, 3g, 4e, 4g oraz dwa konkursy. Wykład poprowadził pan mgr Łukasz Szał z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych. Przedstawił on uczniom tajniki Jukatanu - "Jukatan - od karaibskiego raju do majańskiej dżungli".
Pierwszy z konkursów to konkurs fotograficzny zatytułowany: „Zielone inwestycje w turystyce”, drugi to quiz na platformie Kahoot! -  „Zielono mi”. Zwycięzcami konkursu fotograficznego są: I miejsce Małgorzata Musidlak z 3e, II miejsce Nikola Kubsik z 4d, III miejsce Kornelia Szmaj z 1f.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny.