Spotkanie z p. Robertem Olejnikiem

9.03.2017
Spotkanie z p. Robertem Olejnikiem

Dnia 6 marca, zaraz po dzwonku oznaczającym początek kolejnego dnia szkolnego, odbyło się spotkanie z panem Robertem Olejnikiem, dziennikarzem pracującym dla regionalnego portalu lm.pl. Zaproszony gość opowiedział młodzieży o swojej przepełnionej zmianami drodze zawodowej, a na koniec  podzielił się poradami dla osób, które myślą o dziennikarstwie.

Robert Olejnik debiutował jako dziennikarz prasowy zaraz po maturze, w wieku 19 lat. Wtedy to pisał felietony, cieszące się popularnością dzięki zwięzłości i lekkości przekazu. Potem zajmował się dziennikarstwem sądowo-kryminalnym, ale również pisał dla tzw. prasy kobiecej. Miał też do czynienia z pracą w radiu, chociaż nieszczególnie odnajdował się w roli spikera. Obecnie zajmuje się cyklem artykułów o Koninie i jego historii.

Dziennikarz pracował dla takich gazet jak „Głos Wielkopolski”, „Życie Konina”, „Przegląd Koniński”, „Nowy tygodnik Koniński”, „Chwila dla Ciebie”, „Takie jest życie” i wielu innych.  Opublikował wiele ciekawych, zaskakujących artykułów dotyczących naszego regionu. Przeprowadził również, między innymi, wywiad na żywo w Radiu Konin z Lechem Wałęsą.

Robert Olejnik zajął się również opisaniem historii naszego liceum. Dwa artykuły, dzięki jego uprzejmości, umieszczono w zakładce Stowarzyszenie Absolwentów na internetowej stronie szkoły.

rb
rb1