Spotkanie z Kombatantami

2.03.2018
Spotkanie z Kombatantami

2 marca w murach naszej szkoły  już po raz dziesiąty mieliśmy zaszczyt gościć kombatantów wojennych. Dzień wcześniej obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, co miało bezpośredni związek z tą uroczystością. Te coroczne spotkania są dla uczniów naszej szkoły żywą lekcją historii i możliwością poznania osób, którzy swoją bohaterską postawą i niezłomnością przyczynili się do walki o wolną Polskę.

W szkolnej Izbie Tradycji i Pamięci zaproszonych gości przywitała pani dyrektor Linda Wisialska zaznaczając,  jak ważna jest dla społeczności naszej szkoły możliwość poznania osób zasłużonych dla kraju. W uroczystości uczestniczyli też członkowie Szkolnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej wraz z opiekunem - panem Andrzejem Wardą oraz członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół AK, którego opiekunem jest pani wicedyrektor Aleksandra Kudła. W części artystycznej spotkania, przygotowanej przez panią Arletę Rybarczyk, wystąpili uczniowie klas 3c, 3b oraz 2d. Po części oficjalnej zaproszeni goście wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami mieli okazję do wspólnych rozmów przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku.

Mamy nadzieję, że następne takie spotkanie odbędzie się w przyszłym roku.

Aleksandra Szubert,3c
Koło Naukowe Medioznawców