Pomagamy Afryce

8.03.2017
Pomagamy Afryce

Od 2008r. Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia (Siostry Orionistki) otworzyły placówkę misyjną w wiosce Laare w Kenii. Siostrom powierzono realizację projektu dożywiania dzieci.

Od stycznia 2016 Koło Misyjne podjęło się adopcji na odległość, którapolega na wsparciu konkretnego dziecka z wioski Laare, które jest sierotą lub, którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Osoba, która podejmie adopcję na odległość, w ramach opłaty 70 zł na miesiąc, zapewnia swojemu adoptowanemu dziecku wyżywienie, ubranie (w tym mundurki szkolne), dodatkowe lekarstwa, pokrywa edukację (opłata czesnego), ubezpieczenie, oraz daje dziecku realną możliwość wyjścia z kręgu biedy i ubóstwa, gdyż zdobyte wykształcenie ułatwi mu w przyszłości znalezienie pracy. Naszą podopieczną jest Doris Kathomi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to dzieło , dzięki Wam udało nam się w 2016r. przekazać na rzecz Doris 840 zł i wysłać mały upominek na urodziny. W tym roku postanowiliśmy kontynuować to dzieło. Każdy, kto chciałby wspomóc Doris może złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki w sali 202. Dzisiaj otrzymaliśmy od s. Alicji Kaszczuk aktualne zdjęcia Doris.