Objęcie patronatu honorowego nad Klasą akademicką

20.06.2016
Objęcie patronatu honorowego nad Klasą akademicką

W środę 15 czerwca 2016 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Instytutem Historii Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu a II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Głównym celem porozumienia jest objęcie patronatu honorowego nad Klasą akademicką. W nadchodzącym roku szkolnym patronatem objęte zostaną: klasa I c (humanistyczna) w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie oraz klasa I e (geograficzno – historyczna) w zakresie historii.

W ramach porozumienia uczniowie II LO w Koninie prawo do korzystania z opieki merytorycznej pracowników Instytutu, uczestniczenia w wykładach lub konserwatoriach prowadzonych przez pracowników Instytutu na terenie Instytutu i w szkole oraz do korzystania z czytelni Biblioteki Wydziału Historycznego.

Porozumienie zostało podpisane przez prorektora ds. studenckich prof. UAM dr hab. Zbigniewa Pilarczyka, dyrektor szkoły Lindę Wisialską oraz zastępcę dyrektora ds. dydaktycznych Instytutu Historii dr hab. Danutę Konieczkę-Śliwińską w obecności dr Agnieszki Jakuboszczak.

Porozumienie 5
Porozumienie 6