"Młodzi Przedsiębiorcy" w II LO

6.03.2017
"Młodzi Przedsiębiorcy" w II LO

2 marca w naszej szkole miał miejsce projekt językowy , w który zaangażowała się grupa pani Anny Wolak-Tomaszewskiej z klasy  II g, nad którą czuwała Nikola Dębowska z IIg.  Uczennice stworzyły integracyjną lekcję dla Młodych Przedsiębiorców z Gimnazjum nr 5 w Koninie. Uczniowie z obu szkół dzielnie pracowali w grupach nad różnymi zagadnieniami w języku angielskim , tym samym doskonaląc swoje umiejętności pracy zespołowej, zdolność pięknego mówienia w języku obcym, poznawanie nowego słownictwa  a także zawarli nowe znajomości. Nasi koledzy z Gimnazjum nr 5 mieli także okazję obejrzeć II Liceum i poznać wszelkie sprawy dotyczące rekrutacji, przedmiotów, profili itp. Nie obyło się także bez wesołego zakończenia z piosenkami i słodkim poczęstunkiem. Gimnazjaliści zapisali anonimowo swoje opinie. Wśród nich znalazły się słowa „Było świetnie”, „To była doskonała lekcja, ludzie są świetni”, „Drugie to świetna szkoła, być może będę się tu uczyć, lekcja mnie bardzo zachęciła”. Również uczennice z klasy IIg wypowiadały same pochlebstwa na temat integracyjnej lekcji. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć dla młodszych kolegów i koleżanek fajną lekcję angielskiego. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy inne możliwości do efektywnej nauki języków i zachęciliśmy do kolejnych takich lekcji.

Nikola Dębowska, 2g