Krwiodawstwo 2016

1.12.2016
Krwiodawstwo 2016

1 grudnia br. upłynął w II LO pod znakiem krwiodawstwa. Spośród 46 kandydatów, 35 śmiałków „przelało krew”  dla tych, którzy krwi potrzebują. Widok medycznej aparatury mroził krew w żyłach, ale, może właśnie dlatego, wszyscy z zimną krwią poddali się zabiegowi.  Łącznie zebrano 16 litrów krwi i jeśli już mowa o liczbach, to warto wspomnieć, że 9 osób zdecydowało się na kolejny krok  i zapisało do bazy dawców szpiku kostnego. Co do atmosfery utrzymującej się podczas wydarzenia, to z relacji uczniów-krwiodawców wynika, że humory dopisywały, a otrzymane słodycze smakowały. Nasze liceum, jako instytucja, również zostało nagrodzone – od dziś posiadamy certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Krwiodawstwo. Najbardziej jednak cieszymy się, że nasza krew przyda się innym ludziom.

Olga Duchniewska, 3g