Dzień Języka Niemieckiego

15.01.2017
Dzień Języka Niemieckiego

13 stycznia 2017r, w piątek obchodziliśmy w naszej szkole Deutschtag - Dzień Języka Niemieckiego. Tym razem hasłem przewodnim były miasta i osobowości krajów niemieckojęzycznych. Był to dzień pełen wrażeń -  wszystko za sprawą atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli. Święto rozpoczęło się „Odą do radości” zagraną na saksofonie przez Sebastiana Gwoździa z klasy 2b, następnie obejrzeliśmy krótki film „Deutsch ist einfach” i klasy 2b, 2c i 3d zaśpiewały po niemiecku i zatańczyły szlagier zespołu ABBA „Waterloo”.. Klasy uczące się języka niemieckiego konkurowały ze sodą w quizie z aplikacją „Kahoot” dotyczącym miast i znanych osób – wygrała klasa 3c.  Wielkim przeżyciem było także odśpiewanie przy akompaniamencie szkolnego zespołu  i zatańczenie przez dużą liczbę uczniów dwóch  utworów muzycznych – „Taxi nach Paris” i „Fliegerlied”. Punktem kulminacyjnym była prezentacja teledysku pt. „Schule ist super”, w którym główną rolę zagrał nauczyciel EDB – p. Andrzej Rusin. Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w warsztatach fonetycznych przeprowadzonych przez dra Grzegorza Pawłowskiego, wykładowcę PWSZ w Koninie.  Na zakończenie zostały  rozstrzygnięte konkursy na najlepiej wykonaną pracę plastyczną oraz przebranie za osobę z kraju niemieckojęzycznego. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy. Zapraszamy za rok!

n1
n2