Akcja Sprzątanie Świata

Akcja  Sprzątanie Świata
15 września uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w akcji: Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Tym razem młodzież zadbała o wygląd okolicy sąsiadującej z II Liceum. Moc Akcji Sprzątanie świata połączyła nas z naturą i ze sobą nawzajem. Wzięło w niej udział około 100 uczniów oraz 5 nauczycieli. Z pewnością to nie był ostatni raz, kiedy swoją postawą udowodniliśmy, że troszczymy się o naszą planetę. Ta akcja to idealna okazja do promowania dobrych, proekologicznych postaw nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród mieszkańców Konina. „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska Dzięki zaangażowaniu uczestników nasza najbliższa okolica znów stała się piękna i czysta. Do zobaczenia za rok!