„ Z Solidarnością do wolności”

8.10.2016
„ Z Solidarnością do wolności”

„ Z Solidarnością do wolności”- tak brzmiał temat wykładu wygłoszonego 7 października  przez pana Marcina Podemskiego z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Uczniowie II LO mogli dowiedzieć się, jak wyglądało życie codzienne w czasach komunizmu,  co było iskrą zapalną do powstania NSZZ „Solidarność”, a także całą jej historię, oraz poznać wszelkie kwestie dotyczące Stanu Wojennego, represji, czy osób internowanych. Pokazane zdjęcia doskonale przedstawiły jak ciężkie było życie Polaków w latach 80.  oraz to, komu zawdzięczamy naszą wolność. Przybliżone zostały sylwetki takich osób jak Lech Wałęsa, Anna Walentynowicz oraz Henryka Krzywonos.
Takie lekcje historii to już tradycja w naszej szkole, a za wykład serdecznie dziękujemy.

Nikola Dębowska, klasa 2g
Koło Naukowe Medioznawców