1% podatku na Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum "Morzysław"

24.01.2021
1% podatku na Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum "Morzysław"
Szanowni Państwo! Jak już informowaliśmy w listopadzie, w ubiegłym roku udało nam się przekształcić Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum „Morzysław” ze zwykłego w rejestrowe i uzyskaliśmy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, dzięki czemu można przekazywać na jego działalność statutową 1% podatku dochodowego.Gorąco zachęcamy więc Państwa do wsparcia naszego Stowarzyszenia jako organizacji pożytku publicznego, a tym samym jego działań na rzecz społeczności szkolnej i absolwentów II Liceum w zdobywaniu wiedzy i wszechstronnym rozwoju (między innymi w zakresie kultury fizycznej, wolontariatu, integracji europejskiej), w podtrzymywaniu tradycji naszej szkoły, ale również działań na rzecz rozwoju II Liceum.

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?
W zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce należy wpisać:
  • numer KRS Stowarzyszenia – 0000860748
  • wnioskowaną kwotę, czyli sumę, którą chcemy przekazać – nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (np. jeśli 1% podatku wynosi 50,78 zł. w rubryce podajemy 50,70 zł.).
Zadeklarowaną kwotę urząd skarbowy przekaże na konto Stowarzyszenia.
Numer konta Stowarzyszenia dla darowizn i 1% odpisów podatkowych na cele statutowe:
05 1940 1076 3216 8631 0000 0000