Sztandar 18 pułku piechoty w II LO

Sztandar 18 pułku piechoty w II LO
28 listopada 2021 naszą szkołę odwiedziła liczna grupa gości w mundurach. Sto lat temu w 1921 w Koninie stacjonował 18 pułk piechoty, który właśnie wrócił z wojny polsko - bolszewickiej. Wdzięczni mieszkańcy Konina, Koła i Słupcy ufundowali dla pułku sztandar, który został uroczyście wręczony pułkowi w obecności marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość odbyła się na błoniach konińskich.
      W rocznicę tego wyjątkowego wydarzenia do Konina przyjechała liczna grupa rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty  wraz z repliką sztandaru 18 pułku piechoty. Pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Konina odwiedzili wszystkie miejsca związane z historią 18 pp w Koninie.  Następnie zawitali do II LO, gdzie powitani przez Szkolną Grupę Rekonstrukcji Historycznej zwiedzili naszą Izbę Tradycji i Pamięci. Usłyszeliśmy wiele pochlebnych opinii na temat naszej działalności. Nasze zbiory powiększyły się o pamiątkowy medal i książkę na temat  historii 18 pp wraz z fotografiami z Konina.

Sztandar 18 pułku piechoty w II LO 1
Sztandar 18 pułku piechoty w II LO 2