„Szkoła Soft Skills” warsztaty UAM

12.06.2021
„Szkoła Soft Skills”  warsztaty UAM
Kompetencje miękkie to umiejętność odnalezienia się w sytuacji społecznej. Dzięki nim potrafimy współdziałać
z innymi ludźmi, przedstawiać swoje stanowisko, tworzyć drzwi w przestrzeni społecznej. Soft skills należą do kompetencji przyszłości.  W ogłoszeniach o pracę są oczekiwane przez większość pracodawców. Umiejętność pracy w zespole, kreatywność, kompetencje interpersonalne, myślenie kognitywne decydują o zatrudnieniu kandydata, a później o jego dalszej karierze. Posiadając rozwinięte umiejętności miękkie skuteczniej rozwiązujesz problemy zawodowe i lepiej radzisz sobie w życiu prywatnym. Każdy z nas posiada soft skills. Można i należy je ćwiczyć chociaż niewielu z nas ma tego świadomość. „Szkoła Soft Skills” UAM skierowała do II LO w Koninie ofertę i możliwość warsztatowego przećwiczenia wybranych aspektów kompetencji miękkich. Pod okiem doświadczonych wykładowców i praktyków uczestnicy trenowali takie kompetencje jak między innymi team building, kreatywność, sztuka autoprezentacji, negocjacje i pracę w grupach. Warsztaty odbyły się w miesiącu wrześniu 2020r. stacjonarnie i w czerwcu 2021r. online i stacjonarnie. Uczestniczyła w nich młodzież z 2k II LO  w Koninie. Pomysłodawcami projektu są Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM pod kierunkiem prof. dr. hab. Adama Szymaniaka i nauczyciel historii Arkadiusza Podemski - nauczyciel WOS-u i historii w II LO.
soft skills 1
soft skills 2