Szkoła naszych marzeń

Szkoła naszych marzeń
Problemy konińskiej edukacji zostały zdiagnozowane na Konińskim Kongresie Edukacyjnym „Szkoła Naszych Marzeń” w czerwcu 2019 roku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele lokalnego samorządu, dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli, aktywiści działający oddolnie na rzecz idei nowej edukacji, nauczyciele, wychowawcy, rodzice, psycholodzy, pedagodzy, przedstawiciele kultury, edukacji artystycznej, wykładowcy i studenci kierunków pedagogika, praca socjalna, socjoterapia i zdrowie publiczne oraz młodzież szkół średnich. Dlatego jako społeczność II LO w Koninie podejmujemy się zadania i wspólnie zmapujmy swoje zasoby by nasze przedszkola, szkoły miały i uwidaczniały coraz więcej nauczycieli pracujących zgodnie z ideą Szkoła Naszych Marzeń. Cel mapowania to określenie/nazwanie konkretnego działania nauczyciela, czy grupy nauczycieli, uczniów, rodziców w swojej placówce, które wpisuje się w ideę Szkoły Naszych Marzeń, by móc korzystać z zasobów, które posiadamy w swoich zespołach i by móc je uwidocznić i dzielić się wiedzą.