Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej

Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej
13 października poświęcony został obchodom łączącym trzy uroczyste, szkolne wydarzenia: Dzień Edukacji Narodowej, Święto Patrona - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz ślubowanie klas pierwszych. Obchody, ze względu na aktualną sytuacje pandemiczną, podporządkowano obowiązkowym obostrzeniom. Uroczystość składała się z części artystycznej, poświęconej zarówno patronowi szkoły, jak i uczczeniu święta nauczycieli i pracowników oświaty.Po części artystycznej odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie ci oficjalnie stali się częścią społeczności II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Tradycyjnie podczas Święta Patrona nastąpiło przekazanie władzy w Samorządzie Uczniowskim.Dotychczasowa przewodnicząca Samorządu, Maja Piczman, podziękowała za współpracę zarówno uczniom, jak i wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz dyrekcji, a nowej przewodniczącej Agnieszce Nawrockiej, życzyła powodzenia w pełnieniu tak zaszczytnej funkcji.Po oficjalnej części uroczystości, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami posadzili przy szkolnym parkingu pamiątkowe drzewka.

Amelia Wallis kl. 3j (Koło Naukowe Medioznawców)

Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej 1
Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej 2