Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
22.02.2021
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego!

Co roku 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W II LO zawsze o tym pamiętaliśmy   i organizowaliśmy dla Was testy wiedzy o języku oraz dyktando. W tym roku Dzień Języka Ojczystego będziemy obchodzić nietypowo – proponujemy Wam trzy konkursy zdalne, dwa sprawdzające wiedzę z zakresu ortografii i interpunkcji, gramatyki oraz jeden literacki.

Zasady udziału w konkursie:
  •  każdy uczeń II Liceum może wziąć udział w jednym konkursie;
  •  rozwiązanie testu lub pracę literacką należy wysłać na adres mptak5@gmail.com;
  •  plik z pracą lub odpowiedziami powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem; należy również podać klasę;
  •  termin przesłania prac: 5 marca 2021;
  •  z pytaniami związanymi z konkursem proszę zwracać się do Małgorzaty Ptak za pośrednictwem poczty lub dziennika elektronicznego.
Ogłoszenie wyników konkursów nastąpi 15 marca. Autorki konkursu przewidziały dla zwycięzców atrakcyjne nagrody oraz wyróżnienia. W załącznikach poniżej znajdziecie szczegółowe informacje o konkursach.
 
 

Konkurs ortograficzny

Konkurs literacki

Konkurs językowy

NASZE KANAŁY