Maraton pisania listów Amnesty International

Maraton  pisania listów  Amnesty International
Nasze liceum, jak co roku, uczestniczyło w maratonie pisania listów zorganizowanym przez Amnesty International. Wydarzenie to odbyło się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12).  Od 9 do 11 grudnia 2020r. cała społeczność szkolna łączyła siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach osób, których prawa człowieka są łamane. Pomimo obecnej sytuacji oraz braku możliwości napisania listów w tradycyjny sposób, uczniowie samodzielnie pisali je w formie elektronicznej i wysyłali petycje online za pośrednictwem strony https://maraton.amnesty.org.pl/ . Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Nasi uczniowie licznie wzięli udział w tak  ważnym wydarzeniu i zawalczyli w obronie praw człowieka. Dodatkowo zostały również przeprowadzone zajęcia edukacyjne związane z tematyką praw człowieka.