Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs na plastyczną interpretację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został rozstrzygnięty. O ocenę zgłoszonych prac poprosiliśmy profesjonalne Jury, w skład którego weszły znane konińskie artystki, malarki  i animatorki życia kulturalnego w Koninie:
p. Elżbieta Barszcz - dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie, malarka i kulturoznawca
p. Ewa Gaj - malarka, opiekunka Willi Weneda na konińskiej Starówce
p. Małgorzata Gmerek - nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 8, Garaż Sztuk - pracownia plastyczna na konińskiej Starówce
p. Danuta Godyń - nauczycielka języka polskiego i zajęć artystycznych w II Liceum, animatorka życia kulturalnego w szkole
p. Renata Rudowicz - Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Koniński Klub Fotograficzny FF, plastyczka z wykształcenia i zamiłowania
Spośród 14 pięknych, ciekawych prac zgłoszonych do konkursu, jury wybrało 4 najlepsze.
Oto wyniki:
➡1 miejsce (ex aequo):
- Zuzanna Lewandowska 2g "Kołysanka"
- Martyna Maciejewska 2h "Biała magia"
➡2 miejsce:
-Zofia Świtek 1b "Spojrzenie"
➡3 miejsce:
Maja Ostrowska 1d "Elegia o... [chłopcu polskim]"
Zwycięskie prace zostały nagrodzone  bonami podarunkowymi do Empiku ufundowanymi przez Radę Rodziców II Liceum.  Autorkom prac, które zajęły 1 miejsce, Muzeum Okręgowe w Koninie przekazało vouchery na bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem po Muzeum.
Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom artystyczny  zgłoszonych prac, pomysłowość i oryginalność  w przedstawieniu tematów,  wielki ładunek emocjonalny emanujący z obrazów oraz wrażliwość plastyczną  autorów prac.
Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania swoich artystycznych pasji!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
Dziękujemy Jury za profesjonalną ocenę prac i poświęcony nam czas.
Konkurs wpisał się w działania Szkoły związane z Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty! 1
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty! 2